Üst Yönetim

Tunç Doğan

1993 yılında Makine Mühendisi olarak üretimde işe başladı. Sn. Doğan sırasıyla Lift Fabrikası Üretim Şefi, Pompa ve Lift Fabrika Müdürlüğü, Krank ve Motor Üniteleri Fabrika Müdürlüğü ve Üretim Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1 Ağustos 2009 yılından beri Otomotiv Grubu Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yalın Üretim Lideri ve 6 Sigma Kara Kuşak olan Sn. Doğan Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olup evli ve üç çocuk babasıdır.

İskender Ulusay

1969 yılı İstanbul doğumludur, orta-lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde yaptıktan sonra Makine ön lisans ve İktisat eğitimlerini tamamlamıştır.

1993 yılında başladığı iş hayatında Danışmanlık, Finans, Akaryakıt Dağıtım, Otomotiv sektörlerinde çalışmıştır. HEMA'da ki görevine 2003 yılında HEMA TRW Muhasebe ve Finans Sorumlusu olarak başlamış olup, 2006-2013 yılları arasında HEMA TRW Fabrika Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Ocak 2013 itibariyle HEMA Otomotiv Sistemleri ve HEMA TRW Genel Müdür Yardımcısı, bu görevine ilaveten, 2015 Ağustos ayından itibaren Pazarlama-Satış  Genel Müdür yarımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Evli ve bir kız çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İbrahim DURMUŞ

1966 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. 1990-1994 yılları arasında 3. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nda mühendis olarak çalıştı. 1995 yılından beri HEMA grubuna bağlı şirketlerde sırasyıla, Mamül Mühendisi, Mamül Müh. Müdürü, Kalite Güvence Müdürü, Kalite Güvence Koordinatörü, Fren Fabrikası Müdürü ve HEMA TRW Fabrika Müdürü görevlerinde çalıştı. 2009-2013 yılları arasında HEMA Otomotiv Fren ve HEMA TRW şirketlerinin faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır 1 Ocak 2013 itibariyle HEMA Endüstri A.Ş. Teknik ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Böylelikle Kalite Güvence, Endüstri Mühendisliği, HÜS-EFQM, Yeni Yatırımlar, Havacılık ve Savunma Müdürlükleri kendisine bağlanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Aziz Asrak

1995 yılında Hema Hidrolikte mühendislik bölümünde mamul mühendisi olarak iş hayatına atılmıştır. Mühendislik bölümünde hidrolik ürünlerin tasarım, test ve prototip üretim süreçlerinde görev almıştır. 2006 yılında Ar-Ge bölümü mühendislik grubundan ayrıldığında Ar-Ge Müdürü olarak atanmıştır. 2009 yılında, Sanayi Bakanlığından Arge Merkezi ünvanı alındıktan sonra, Ar-Ge merkezi yöneticiliğine atanmış ve o tarihten itibarenAr-Ge merkezinden sorumlu, “Ar-Ge ve teknoloji geliştirme” genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesinden 1993 yılında mezun olan Aziz Asrak, yine aynı üniversitede yüksek lisansını 1996 yılında tamamlamıştır. Aziz Asrak evlidir.

Necati Akgüç

1996 yılında planlama mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’de Üretim Sorumlusu olarak göreve devam ettikten sonra Ticari Araç Direksiyon Fabrikasında Fabrika Müdürü olarak görev yaptı.

2002 yılında Krank Fabrikası Fabrika Müdürlüğü görevinden sonra 2003 yılında Aktarma Organları ve Dişli Fabrikası Müdürü olarak atanmıştır. 8 yıl bu fabrikada görev yaptıktan sonra 2009 yılında Üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmış olup halen bu görevi devam ettirmektedir.

Necati AKGÜÇ, Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1994 yılında mezun olup, İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Eylem Çalışır

Eylem Çalışır, 2000 yılında Kalite Sorumlusu olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’ de sırasıyla Kalite ve Üretim bölümlerinde çalışmış ve 2012 yılından bu yana Hidrolik İş Üniteleri üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Eylem Çalışır aynı zamanda Altı Sigma Uzman Kara Kuşak sertifikasına sahiptir.Evli ve 1 çocuk annesidir.

Özlem YİĞİT ÇATAK

Özlem Yiğit Çatak Hema Endüstri’deki çalışma hayatına 2003 yılında Fren Fabrikası Kalite Sorumlusu olarak başladı. Daha sonra Lift-Valf fabrikasında Kalite Sorumlusu, Üretim Planlama Şorumlusu ve Fabrika Müdürü olarak görev yapan Sn.Çatak 2013 yılında Kalite Güvence Bölümü müdürü olarak atanmıştır. 6 Sigma Kara Kuşak sahibi olan Sn.Çatak Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezup olup evli ve 2 çocuk annesidir.

Ahmet YENİ

Sayın Yeni Hema Endüstri’deki çalışma hayatına  13.01.2004 yılında satınalma mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. 01.11.2006 yılında satınalma sorumlusu olarak atanmıştır. 28.05.2010’dan itibaren satınalma müdürü olarak görev alan Sn.Yeni, , 19.07.2013 yılında ise satınalma ve lojistik Genel Müdür Yardımcılığına atanmış ve bu görevine halen devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesinden 1999-2000 yılında mezun olmuştur. Evli olup 1 kız çocuğu vardır.

Aytaç KURTÇU

2000 yılında Lift üretim Sorumlusu olarak işe başladığı Hema Endüstri'de Lift& Valf Üretim Sorumlusu olarak göreve devam ettikten sonra 2010 yılında Pompa Fabrikası Müdürü olarak atanmıştır. 3 yıl bu fabrikada görev yaptıktan sonra  halen Hidrolik Sistemler (Lift&Valf&Pompa) Fabrika Müdürü olarak bu göreve devam etmektedir.

Aytaç KURTÇU Trakya Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Erdal DENİZ

2003 yılında Satınalma Mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’de sırasıyla Yalın Altı Sigma Sorumlusu ve Kalite Güvence Müdürü görevlerinde bulunmuştur.

2013 yılı itibariyle de Dişli ve Aktarma Organları Fabrikası Müdürlüğüne atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Erdal DENİZ, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 2002 yılında mezun olup, İngilizce bilmektedir ve Yalın Altı Sigma Uzman Kara Kuşak sertifikasına sahiptir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Osman ALTINÖNDER

19.1.1965 Silistre doğumluyum..İstanbul Büyükçekmece Lisesi'nden 1982 yılında mezun oldum.Yıldız Üniversitesi Mühemdislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümündeki eğitimimi 1987 yılında tamamladım.1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik İhtisas  programını bitirdim.1989 yılında askerlik görevimi, Ordonat Asteğmen olarak 1013 Ordu Donatım-Tuzla Jeep Fabrikasından terhis olarak tamamladım. 1994'te evlendim ve bir kız babasıyım.

İş hayatına 1987 yılında Hema Endüstri'de Kalite Kontrol Mühendisi olarak başladım.Vatani görevimi tamamladıktan sonra 1 yıl süresince İstanbul'da kesici takım satış ve pazarlamasında çalıştım.Daha sonra 1990 yılında tekrar Hema'da bu defa Satınalma bölümünde çalışmaya başladım.Kesici takım ve standart parçaların tedarik ve fiyat anlaşmalarından sorumlu mühendis olarak başlayan kariyerim , zamanla yardımcı malzemeleri ve tüm üretim malzemelerini de kapsayarak genişledi . 2000 yılından itibaren Satınalma Müdürlüğünü ve 2010'dan itibaren de Dişli ve Aktarma Organları Fabrikası Müdürlüğünü yaptım. 2011'in ikinci yarısından itibaren de  Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. Fren Fabrikası Müdürlüğünü sürdürmekteyim.

Lütfi ÖZDEMİR

2008 yılında Hema Endüstride Motor Üniteleri ve Krank Fabrikasında Proses ve Metod Mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri'de sırasıyla Proses ve Metod Şefi ve 2013 yılı itibariyle de Motor Üniteleri ve Krank fabrikası Müdürlüğüne atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Lütfi ÖZDEMİR, Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olup, Yalın Altı Sigma Six sigma Black Belt sertifikasına sahip ve evlidir.

Fatih BARAN

2008 Sakarya Üniversitesi ; metalurji ve malzeme mühendisliğinden mezun olan Fatih BARAN , iş hayatına döküm sektörüne 2006 yılında Daloğlu Dökümde part time çalışarak başladı,

2008 yılında Döküm Metalde kalite mühendisi ,

2009 yılında Kuzey Irak Kerkükte Amerika Hava Kuvvetlerinde saha mühendisi ,

2010 yılı haziran ayı itibarı ile Hema Metal de Kalite mühendisi olarak çalışan Baran ,

2012 temmuz ayında Hema Metalde üretim yöneticisi ,

2015 ağustos ayı itibarı ile Hema Metal fabrika müdürü olarak görevimi devam ettirmektedir..

Medeni durumu evlidir.