Güncel

Hema Endüstri “İnovasyon Haftası” Etkinliğinde İnovatif Ürünlerini Sergiledi

Hema Endüstri “İnovasyon Haftası” Etkinliğinde İnovatif Ürünlerini Sergiledi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 5.si düzenlenen İnovasyon Haftası 8-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Dünya çapında değişen teknolojiyle birlikte ürün tasarımlarını “Her üründen bir kablo çıkmalı”, “İnovasyon Sensin” sloganları ile mekanikten elektro-mekaniğe dönüştürmeye başlayan Hema Endüstri Ar-Ge Merkezi İnovasyon Haftası etkinliğinde elektronik kontrol kartları (ECU), akıllı cihaz kontrollü elektro-hidrolik kaldırıcı, değişken deplasmanlı yüke duyarlı hidrolik pistonlu pompa, otomatik vites özellikli transmisyon dişli grubu, tork motoru gibi inovatif ürünlerini sergiledi. Neredeyse tamamı hareketli ürünlerin sergilendiği Hema Endüstri standı fuarın en ilgi çeken stantlarından biri oldu.
Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe İstanbul Valisi Sn.Vasif Şahin ve Ekonomi Bakanı Sn.Nihat Zeybekçi de katılım gösterdi. Hema Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat ve Hattat Holding Yönetim Kurulu üyesi İpek Hattat’ın da katılım gösterdiği etkinliğin son gününde Sn.Nihat Zeybekçi standımıza ziyarette bulunarak ürünler hakkında bilgi aldı, tablet, telefon gibi akıllı cihazlarla kontrolü yapılabilen elektro hidrolik kaldırıcıyı denedi.İnovasyon Haftası etkinliği kapsamında gerçekleştirilen ve inovasyonu kurumların büyümesi ve verimliğini arttırması adına bir basamak haline getirmeyi hedefleyen İNOVALİG programında firmalar beş kategoride yarıştı. Kendi kategorisinde birinci olanların ödülleri Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde yarışan Hema Endüstri kendi kategorisinde 4.sıraya yerleşerek başarılarına bir yenisini daha ekledi.